×

5 sposobów jak cyfrowe uszlachetnienie pomoże Twojej marce wyróżnić się na rynku

  1. Elastyczność procesu i szybkość wykonania

Dzięki technologii cyfrowego uszlachetniania druku, proces tworzenia materiałów marketingowych i opakowań jest bardziej elastyczny i szybszy niż kiedykolwiek wcześniej. Nowoczesne maszyny, takie jak MGI Jetvarnish3D Evolution, pozwalają na szybkie i precyzyjne wykonywanie próbnych wydruków, co pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy. Należy pamiętać, że obecnie w większości drukarni, aby zrealizować pracę uszlachetnioną hot stampingiem trzeba zapłacić za matrycę, której koszt jest niewspółmiernie wysoki do kosztu całości pracy, jeśli zamawiamy nakład poniżej 100sztuk np. opakowań czy zaproszeń. W końcu próby polegają na zrobieniu kilku wersji wydruków w niskim nakładzie, prawda? Cyfrowe uszlachetnienie wprowadza ten proces na całkowicie nowy poziom, bo nie potrzebuje matrycy. Folia przykleja się do lakieru dzięki czemu nie ma efektu „wklęsłego” złocenia. Można uszlachetniać papiery dwustronnie, co przy tradycyjnych metodach uszlachetniania jest niemożliwe. Dodatkowo, lakier można położyć bardzo cienką warstwą, już od 7 mikronów, dzięki czemu jest on praktycznie niewyczuwalny pod palcami. Klient ma możliwość obserwowania całego procesu tworzenia i ma realny wpływ na efekt końcowy, co ułatwia podejmowanie decyzji i skraca czas realizacji.

2. Różnorodność efektów i wrażeń sensorycznych

Dzięki różnorodności technologii uszlachetnienia, takich jak lakierowanie wybiórcze UV, kładzenie folii w technologii cyfrowego hot stampingu oraz wykorzystanie różnych kolorów folii, firma może wyróżnić swoje produkty na rynku poprzez dodanie efektów wizualnych i sensorycznych. Dzięki temu materiały marketingowe i opakowania mogą przyciągać uwagę klientów i pomóc w zwiększeniu sprzedaży. Jakie wrażenia ma pozostawiać po sobie produkt? Powinien być szorstki czy gładki? Aksamitny jak skóra czy ostry jak nóż?

Takie wrażenia sensoryczne może wzmocnić dobrze zaprojektowane opakowanie. Szerzej o haptyce w kolejnym wpisie. Osobom otwartym na zmiany dodamy, że MGI Jetvarnish 3D Evo ma w oprogramowaniu ogromną bibliotekę tła, które można każdorazowo dodać na dowolnym obszarze zadruku stojąc bezpośrednio przy maszynie bez konieczności wcześniejszego przygotowania maski. Dzięki temu możemy np. uzyskać efekt satynowego wykończenia opakowania, lub nadać strukturę 3D oponie samochodowej. Dzięki możliwości stopniowania grubości lakieru aż do 230 mikronów można nawet uzyskać efekt alfabetu braille’a bez konieczności wytłaczania papieru.

3. Precyzja wykonania i wysoka jakość

Nowoczesne technologie uszlachetniania pozwalają na bardzo precyzyjne wykonanie, co z kolei przekłada się na wysoką jakość produktów. Firma, która wykorzystuje cyfrowe uszlachetnianie, może zapewnić klientom doskonałą jakość materiałów marketingowych i opakowań, co pomaga w budowaniu wizerunku marki. W przypadku tradycyjnych technologii druku, niekiedy trudno jest uzyskać precyzyjne i dokładne wykończenie wydruków. Możliwe jest, że na przykład lakier punktowy nie będzie precyzyjnie dopasowany do druku, a niektóre elementy projektu w przypadku cienkich linii mogą wyglądać niewyraźnie lub być zniekształcone. W przypadku cyfrowego uszlachetnienia druku MGI Jetvarnish 3D Evo, precyzja wykonania i wysoka jakość są gwarantowane dzięki najnowocześniejszej technologii skanowania obrazu i specjalnym głowicom HD. Maszyna ta może dokładnie i precyzyjnie nałożyć uszlachetnienia na wydrukowane materiały, zachowując pełną dokładność i wierność oryginalnemu projektowi z dokładnością do 2 pikseli.

Wysoka jakość wykończenia jest szczególnie ważna dla marek, które chcą zapewnić swoim klientom wrażenie luksusu i ekskluzywności. Cyfrowe uszlachetnienie druku umożliwia stworzenie materiałów reklamowych i opakowań o wyjątkowo wysokiej jakości, które przyciągają uwagę klientów i wyróżniają się na tle konkurencji. To może mieć szczególne znaczenie w branżach, takich jak kosmetyki, luksusowe produkty spożywcze czy alkoholowe, gdzie estetyka i wrażenie jakości są kluczowe dla sukcesu marki.

4. Odpowiedź na wygórowane oczekiwania klientów

W dzisiejszych czasach klienci mają coraz wyższe wymagania, jeśli chodzi o jakość i estetykę produktów. Liczy się wygląd i wrażenie jakie pozostaje w głowie kupującego. Zwykły papier już nie wystarcza. Do materiałów promujących produkty ekskluzywne należy wybrać papier komunikujący wartości marki. Więcej o różnych rodzajach podłoży znajdziesz w tutaj. W KRM Druk dział zakupów współpracuje z wiodącymi dostawcami papieru i każdorazowo zamawia podłoża pod dane zamówienie dysponując pełną gamą najnowszych wzorników.

Kolejnym ważnym aspektem jest projekt. Musi być przygotowany z wyczuciem i świadomością uszlachetnienia. Czy tylko tekst ma się wyróżniać folią? Czy całe opakowanie powinno się świecić aby wyróżnić się z półki? Pomocne w przygotowaniu projektu mogą okazać się warsztaty, które KRM Druk organizuje dla swoich klientów zajmujących się grafiką. O szczegóły najbliższego warsztatu zapytaj swojego doradcę. Skoro o doradztwie mowa, to warto wspomnieć, że luksusowe produkty wymagają indywidualnego podejścia. Biuro drukarni zatrudnia technologów z ogromnym doświadczeniem w realizacji nawet najbardziej wymagających projektów, chętnych do pomocy i dzielenia się ekspercką wiedzą. Proces tworzenia uszlachetnień w takim wypadku rozpoczyna się od dokładnego rozpoznania oczekiwań klienta i zrozumienia wartości jakie niesie za sobą marka, aby można było najlepiej dobrać rodzaj wykończenia druku. Następnie jeśli klient sobie życzy, może być obecny podczas wykonywania prób uszlachetnienia. Dzięki temu może na bieżąco wprowadzać zmiany w projekcie. Jest to forma usługi consierge, unikatowa w branży poligraficznej, jednak bardzo dobrze odpowiadająca wymaganiom klientów reprezentujących dobra luksusowe.

5. Pomoc w budowaniu wizerunku marki

Dzięki wykorzystaniu cyfrowego uszlachetnienia, firma może wyróżnić się na rynku i budować swoją markę poprzez dodanie efektów wizualnych i sensorycznych do swoich produktów. Jaki ma być produkt, który sprzedaje Twoja marka? Ciepły, zimny? Twardy czy miękki? Dostępny dla wszystkich czy tylko dla wybranych? Co przekazuje Twój materiał reklamowy? Zostawia wrażenie niezawodności? Może ma ukoić zmysły? Rozwiązuje problemy? Jest neutralny dla środowiska? Czy reprezentuje wartości którymi kieruje się w życiu klient docelowy? Odpowiedzi na te pytania i wiele innych z pewnością zna dobry marketer. Nowoczesna technologia cyfrowego uszlachetniania daje możliwość przekazania tych komunikatów poprzez kombinacje struktur, umiejętny dobór kolorów, zabawę teksturą i lakiery 3D. Jak wiadomo, materiały marketingowe i opakowania z efektami specjalnymi są bardziej atrakcyjne dla klientów, co z kolei może przyczynić się do zwiększenia sprzedaży i wzmocnienia wizerunku marki. Jeśli masz pytania? Napisz biuro[ @]krmdruk.com

Copyrights 2019 by KRM Druk. All Rights Reserved.

Ta strona korzysta z plików “cookies”. Przechowujemy w ich informacje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu.Państwa dane osobowe są chronione zgodnie z przepisami dotyczącymi RODO.Aby dowiedzieć się więcej, prosimy przeczytać naszą Politykę Prywatności.

Akceptuj