×

Druk katalogów, czasopism, folderów reklamowych

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty na druk katalogów, folderów i czasopism dla firm z Warszawy i nie tylko. Wykonujemy druk cyfrowy i offsetowy, dzięki czemu możemy dostosować formę produkcji do oczekiwań klienta. Zapewniamy wysoką jakość druku i dbamy o każdy nawet najmniejszy szczegół. Jesteśmy w stanie zrealizować zadanie w ciągu jednego dnia roboczego.

Zamówienia na druk katalogów, folderów i czasopism przyjmujemy trzema sposobami. Pierwszym z nich jest odwiedzenie naszego biura i złożenie zamówienia osobiście. Drukarnia cyfrowa i offsetowa KRM Druk znajduje się przy ulicy Matuszewskiej 14 w budynku C1 w Warszawie. Zlecenia takie przyjmujemy w godzinach od 9:00 do 17:00.

Można również przesłać online projekt katalogu, czasopisma lub folderu na naszego maila i oczekiwać na potwierdzenie przyjęcia zlecenia do realizacji. Wszyscy klienci mogą liczyć na dostęp do wydzielonej części serwera, na który przesyłają gotowy do druku projekt.

Druk cyfrowy czy Offset

Wybór technologii druku materiałów takich jak katalogi, foldery czy czasopisma zależy od kilku czynników. Druk cyfrowy jest tańszy przy mniejszym nakładzie. Przy jego zastosowaniu możliwe jest wydrukowanie nawet kilku pojedynczych egzemplarzy. Także powtarzalność druku jest znacznie lepsza niż w przypadku offsetu.

Druk offsetowy polecamy z kolei osobom, które zlecają wydrukowanie znacznej ilości katalogów. Wtedy cena jednostkowa jednego egzemplarza produktu jest znacznie niższa niż przy druku cyfrowym.

Odbiór katalogów i czasopism

Odbioru gotowych produktów można dokonać w siedzibie naszej firmy. Oferujemy także transport katalogów i czasopism we wskazane w zamówieniu miejsce w Warszawie. Klienci spoza stolicy mogą liczyć na szybki transport kurierem zrealizowanych wydruków.

Druk katalogów i czasopism

Najczęściej Zadawane Pytania

Jakie są wymagania techniczne?

Druk cyfrowy lub offsetowy realizowany jest dla plików, które zostały przygotowane według przygotowanej przez nas specyfikacji.
Katalogi, foldery, czasopisma drukujemy w 6 popularnych formatach:

 • A4 (210 x 297mm)
 • A5 (148 x 210mm)
 • A6 (105 x 148mm)
 • kwadrat (150 x 150mm)
 • kwadrat (210 x 210mm)
 • DL (99 x 210mm)

Więcej informacji o formatach papieru znajdziesz na naszym blogu

Katalogi szyte czy klejone?

Katalog szyty to najpopularniejsza forma łączenia stron. Polega na zszywaniu stron metalowymi zszywkami, które możemy dodatkowo wygiąć w pętelkę tak, aby można je było włożyć do segregatora. Katalog szyty świetnie sprawdzi się, jeśli będzie on mocno eksploatowany i dodatkowo będzie miał mało stron w środku. Zszywany katalog będzie również tańszy w produkcji.

Oprawę klejoną do katalogu, folderu czy czasopisma polecamy jeśli Twój produkt jest luksusowy. Używany przez nas klej jest bardzo elastyczny oraz wytrzymały, dzięki czemu otworzysz katalog pod dużym kątem bez obawy o jego uszkodzenie. Jeśli dodatkowo uszlachetnisz go np. lakierem wybiórczym lub metaliczną folią, z pewnością zrobi na klientach duże wrażenie.

Nie wiesz czy wybrać katalog szyty czy klejony? Skontaktuj się z nami a my doradzimy, jaki produkt będzie dla Ciebie najlepszy!

Jaka jest minimalna ilość stron w katalogu / czasopiśmie?

Ilość stron z okładką do druku liczymy wg schematu:
4 + (wielokrotność 4 przy czym minimalna ilość wnętrza to 48 stron przy papierze 90g)

Mamy możliwość zarówno zszycia katalogu jak i sklejenia go.
Zszywamy katalog do maksymalnej grubości 5mm.
W wersji klejonej minimalna szerokość kleju to 3mm. W tej szerokości zmieści się:
okładka 250g + wkład 48 stron papieru 90g.

Jaki papier wybrać?

Do druku katalogów czasopism i folderów polecamy naszym klientom następujące gramatury:

 • 250g okładka + 90g wkład
 • 250g okładka + 130g wkład
 • 250g okładka + 170g wkład

Jeśli do druku konieczny będzie papier o innej gramaturze, napiszcie do nas biuro@krmdruk.com

Jaki jest rodzaj zadrukowania?

Druk katalogów realizujemy w dwóch opcjach:

 • zadruk czarno biały (1+1)
 • zadruk dwustronny kolorowy (4+4)

Dodatki uszlachetniające do drukowanych katalogów

Drukowane u nas katalogi możemy uszlachetnić dodatkowymi foliami, lakierami, złoceniami czy tłoczeniami. Warto z nich korzystać, bo efekty są spektakularne!

Folia błysk / mat – pełni funkcję nie tylko estetyczną, ale przede wszystkim zabezpieczającą produkt przed uszkodzeniami. Folia nie pęka na zagięciach papieru. Jak nazwa wskazuje może być błyszcząca lub matowa.

Folia velvet (inaczej Soft Touch) – to folia delikatna w dotyku jak aksamit. Mimo iż sprawia wrażenie czegoś bardzo delikatnego, znacznie mniej się rysuje niż folia matowa. Daje katalogom i folderom efekt matowej, miękkiej powierzchni z lekko satynowym połyskiem. Klienci często nazywają ją dotykiem luksusu 😉

Lakier UV – podobne do folii błysk, może pękać na zgięciach, za to rzadko wygina papier, co zdarza się folii, szczególnie gdy folia jest położona jednostronnie.

Złocenie ( hotstamping ) – nakładanie specjalnej, kolorowej folii najczęściej złotej lub srebrnej na wybrane fragmenty katalogu, folderu lub czasopisma. Najczęściej złoci się imiona, tytuły, logo firmy. Folie te dają połysk jakiego się nie uzyska drukując konwencjonalnie. Wyglądają bardzo szlachetnie.

Tłoczenie ( suchy przetłok ) – to po prostu tłoczenie papieru. Najczęściej elementów wydawnictwa. Daje to przestrzenny efekt nie tylko wizualny ale też namacalnie odczuwalny w dotyku.

Laminat – jest to gruba folia pomiędzy którą wkłada się papier i zgrzewa na gorąco z dwóch stron. Rogi są zawsze zaokrąglone i wokół papieru tworzy się zgrzany margines łączący folie. Jest to forma najlepiej chroniąca katalogi lub foldery przed złamaniem, zalaniem i podarciem. Najczęściej używana do identyfikatorów.

Copyrights 2019 by KRM Druk. All Rights Reserved.

Ta strona korzysta z plików “cookies”. Przechowujemy w ich informacje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu.Państwa dane osobowe są chronione zgodnie z przepisami dotyczącymi RODO.Aby dowiedzieć się więcej, prosimy przeczytać naszą Politykę Prywatności.

Akceptuj