×

Materiały POS

Materiały POS (z ang. Point of Sales – materiały wspierające sprzedaż) to nośniki reklamy skierowane głównie do klienta detalicznego. Mają one na celu zwrócić uwagę klienta na produkt lub usługę w miejscu dokonywania zakupu / realizacji usługi lub w niedalekiej jego odległości. Głównym celem materiałów POS jest wspieranie sprzedaży bezpośredniej.

Do materiałów POS (określanych również jako POSM – point of sale materials lub POP – point of purchase) zalicza się nośniki reklamy BTL (below the line) czyli takiej używanej poza środkami masowego przekazu.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z sprawie materiałów reklamowych typu POS. Oferujemy m.in:

 • podświetlane reklamy drukowane na polipropylenie
 • stoppery,
 • wobblery,
 • stojaki reklamowe,
 • makiety,
 • ulotki,
 • broszury,
 • menu.

Materiały POS Warszawa

Jesteśmy drukarnią cyfrową i offsetową działającą w Warszawie przez 24 godziny w dni robocze od poniedziałku do piątki oraz w soboty od 6:00 do 14:00. Dzięki temu jesteśmy w stanie szybko i sprawnie realizować nawet duże zamówienia. Nasze maszyny przystosowane są do druku materiałów wspierających sprzedaż w dużych nakładach w znakomitej jakości. Do druku używamy najlepszych materiałów. Produkcja POS odbywa zarówno w technologii cyfrowej jak i offsetowej, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić niską cenę jednostkową dla materiałów reklamowych drukowanych w małych jak i dużych nakładach.

Pliki do druku można dostarczać drogą mailową lub osobiście w siedzibie naszej firmy – ul. Matuszewska 14, Warszawa. Dla naszych klientów udostępniamy przestrzeń dyskową, by przesyłanie dużych plików odbywało się bez problemów. Gotowe materiały POS można odbierać osobiście lub skorzystać z usługi wysyłki w dowolne miejsce w Polsce.

Drukowanie materiałów POS

Najczęściej Zadawane Pytania

Jakie są wymagania techniczne dla materiałów POS?

Przede wszystkim pamiętaj o SPADACH. Jeśli jesteś nowy w branży, koniecznie zajrzyj na nasz blog, w którym opisujemy podstawowe kryteria jakie powinna spełniać praca do druku.

Zazwyczaj drukujemy w maksymalnym rozmiarze B2 na maszynach offsetowych i SRA3 na maszynach cyfrowych. Jednak, jeśli potrzebujesz czegoś większego, napisz do nas!
email | biuro@krmdruk.com

Jaki jest minimalny nakład?

Minimalny nakład wynosi 50 sztuk. W przypadku chęci zamówienia produktu w innych ilościach lub specyfikacji prosimy o kontakt w celu otrzymania indywidualnej wyceny.

Jaki papier użyć do wobblera?

W przypadaku materiałów POS polecamy:

 • Papier kredowy 200g
 • Papier kredowy 300g
 • Papiery Syntetyczne ( nie drą się, są wodoodporne)
 • Folie Adhezyjne ( bez kleju, nie niszczą powierzchni)
 • Polipropylen

Materiał zawsze dopieramy pod przeznaczenie danego produktu. Jeśli potrzebujesz porządnych wobbler’ów, zaproponujemy grubszy papier lub laminowanie. W przypadku reklam czasowych z szybkim montażem do szyby, wybierzemy folię adhezyjną.
Jeśli nie jesteś pewnien z czego wykonać dany produkt, opisz nam jego przeznaczenie. Podpowiemy i wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie 🙂

email | biuro@krmdruk.com

Jaki jest rodzaj zadrukowania?

Mamy 2 możliwości:

 • zadruk jednostronny (4+0)
 • zadruk dwustronny (4+4)

Jak można uszlachetnić Materiały Point of Sales

Każdy produkt możemy uszlachetnić dodatkowymi foliami, lakierami, złoceniami czy tłoczeniami. Warto z nich korzystać, bo efekty są spektakularne!

Folia błysk / mat – pełni funkcję nie tylko estetyczną, ale przede wszystkim zabezpieczającą produkt przed uszkodzeniami. Folia nie pęka na zagięciach papieru. Jak nazwa wskazuje może być błyszcząca lub matowa.

Folia velvet (inaczej Soft Touch) – to folia delikatna w dotyku jak aksamit. Mimo iż sprawia wrażenie czegoś bardzo delikatnego, znacznie mniej się rysuje niż folia matowa. Daje efekt matowej, miękkiej powierzchni z lekko satynowym połyskiem. Klienci często nazywają ją dotykiem luksusu 😉

Lakier UV – podobne do folii błysk, może pękać na zgięciach, za to rzadko wygina papier, co zdarza się folii, szczególnie gdy folia jest położona jednostronnie.

Złocenie ( hotstamping ) – nakładanie specjalnej, kolorowej folii najczęściej złotej lub srebrnej na wybrane partie projektu. Najczęściej złoci się imiona, tytuły, logo firmy. Folie te dają połysk jakiego się nie uzyska drukując konwencjonalnie. Wyglądają bardzo szlachetnie.

Tłoczenie ( suchy przetłok ) – to po prostu tłoczenie papieru. Najczęściej elementów wydawnictwa. Daje to przestrzenny efekt nie tylko wizualny ale też namacalnie odczuwalny w dotyku.

Laminat – jest to gruba folia pomiędzy którą wkłada się papier i zgrzewa na gorąco z dwóch stron. Rogi są zawsze zaokrąglone i wokół papieru tworzy się zgrzany margines łączący folie. Jest to forma najlepiej chroniąca dokumenty przed złamaniem, zalaniem i podarciem. Najczęściej używana do identyfikatorów.

Copyrights 2019 by KRM Druk. All Rights Reserved.

Ta strona korzysta z plików “cookies”. Przechowujemy w ich informacje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu.Państwa dane osobowe są chronione zgodnie z przepisami dotyczącymi RODO.Aby dowiedzieć się więcej, prosimy przeczytać naszą Politykę Prywatności.

Akceptuj