×

Jedno słowo – wiele znaczeń. Czy każdy PDF nadaje się do druku?

Tak. I nie.

Druk przeprowadzić można z większości plików jednak zależnie od programu i ustawień wybranych przy tworzeniu i zapisywaniu pliku do druku, efekt końcowy może różnić się znacząco od tego ” co autor miał na myśli”.

Tworząc plik do druku musimy pamiętać o zalecanych / wymaganych parametrach aby finalnie całość była czytelna, poprawna kolorystycznie, tekst był ostry a grafika wysokiej jakości.

Jeśli przed programem do edycji plików tekstowych czy to z pakietu MS office, Libre czy Open office postawimy zagadnienie profilu kolorystycznego, otrzymamy jeden wielki znak zapytania.

Podobnie ma się sprawa z wieloma programami graficznymi od standardowego ms paint po paint tool sai obsługującego grafikę rastrową jak i wektorową.

Czego więc używać?

Programy z pakietu Adobe czy Corel są jednymi z najpopularniejszych programów zapewniających kontrolę oraz zgodność odnośnie wszystkich parametrów niezbędnych aby nasze wydruki były takie jakie być powinny. Niestety programy te nie są tanie.

Płacąc grafikowi za wykonanie plików, grafiki czy składu opłacamy:

  • koszt kilku programów
  • sprzęt
  • wiedzę
  • doświadczenie
  • kreatywność
  • czas pracy

Nie dziwcie się więc kosztom projektu samego logo, które potrafią przekraczać setki złotych. W naszej drukarni otrzymacie wskazówki jak poprawnie przygotować pliki do wydruku oraz ewentualne uwagi które pomogą Wam uniknąć dodatkowych kosztów. Nie bójcie się pytać!

Jak mówi przysłowie: “Kto pyta… nie drukuje dwa razy jednej pracy”

Czy jakoś tak…

Kolorowo pozdrawiam
– Cmyknięty Bloger

Copyrights 2019 by KRM Druk. All Rights Reserved.

Ta strona korzysta z plików “cookies”. Przechowujemy w ich informacje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu.Państwa dane osobowe są chronione zgodnie z przepisami dotyczącymi RODO.Aby dowiedzieć się więcej, prosimy przeczytać naszą Politykę Prywatności.

Akceptuj